با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 110

تنفس یکساله برای بازپرداخت وام بانکی کسبه پلاسکو

تاریخ انتشار: 2 بهمن 1395 , بازدید: 1539
رئیس کل بانک مرکزی از ارایه تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی به کسبه آسیب‌دیده ساختمان پلاسکو خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی از ارایه تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی به کسبه آسیب‌دیده ساختمان پلاسکو خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، ولی‌الله سیف در این‌باره گفت: تنفس یکساله برای بازپرداخت درنظر گرفته شده و پس از آن، این وام باید ظرف 3 سال تسویه شود.

 

سیف در جریان بازدید از سانحه‌دیدگان ساختمان پلاسکو تصریح کرد: به واحدهای خسارت‌دیده پلاسکو تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی اعطا خواهد شد.

 

سیف به این نکته هم اشاره کرده که دبیرخانه‌ای شکل خواهد گرفت تا بر اساس اعلام بانک مرکزی، اصناف برای احراز هویت خود و تشکیل پرونده به دبیرخانه مراجعه کرده و برای دریافت تسهیلات اقدام کنند؛ در این رابطه البته نرخ سود تسهیلات، برابر با رقم مصوب سیستم بانکی یعنی همان ۱۸ درصد است، اما چگونگی دریافت آن، یکشنبه سوم بهمن ماه اعلام می‌شود.

 

رئیس شورای پول و اعتبار با بیان اینکه وام‌گیرندگان تا یکسال، هیچگونه اقساطی پرداخت نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: پس از گذشت این مدت زمان، ظرف ۳ سال اقساط این تسهیلات باید بازپرداخت شود به همین دلیل همه ۶۰۰ واحد آسیب‌دیده می‌توانند از این وام بهره‌مند شوند.

 

وی اظهار داشت: صلاحیت وام‌گیرندگان از طریق هیات امنای ساختمان با دریافت معرفی‌نامه احراز خواهد شد؛ در این میان، بانک‌ها دفتری را به صورت مشترک به عنوان دبیرخانه تشکیل خواهند داد و پرداخت این تسهیلات شامل همه سیستم بانکی است و هر بانکی به اندازه توانی که دارد بخشی از این تسهیلات را پرداخت خواهد کرد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016