با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 111

فداکاری آتش‌نشانان در حافظه ملت ایران باقی می‌ماند

تاریخ انتشار: 4 بهمن 1395 , بازدید: 1505
در پی بروز فاجعه ساختمان پلاسکو و جان باختن تعدادی از آتش‌نشانان و کسبه، اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت این عزیزان با خانواده‌های معزز و معظم آنان ابراز همدردی کرد.

در پی بروز فاجعه ساختمان پلاسکو و جان باختن تعدادی از آتش‌نشانان و کسبه، اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت این عزیزان با خانواده‌های معزز و معظم آنان ابراز همدردی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، متن این پیام به شرح زیر است.

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

 

حادثه آتش‌سوزی و فرو ریختن ساختمان تجاری پلاسکو که بر اثر آن عده‌ای از آتش‌نشانان جان بر کف و کسبه صنفی این برج، جان خود را از دست دادند، ما را متألم و متأثر ساخت.

 

متأسفانه این فاجعه غم‌بار سبب شد تا آتش‌نشانان از خود گذشته‌ای که برای نجات جان شهروندان به این ساختمان وارد شده بودند، زیر آوار و آتش گرفتار شده و به شهادت برسند. همچنین تعدادی از شهروندان عزیز و فعالان صنفی نیز در این حادثه تلخ جان خود را از دست دادند و به دیار باقی شتافتند.

 

در این حادثه مرگبار، آتش‌نشانان فداکار با کمترین ادعا، بالاترین مراتب انسانی ایثار را به نمایش گذاشته و با نثار جان خود در برابر نجات جان هموطنان، عمل مجاهدانه را بار دیگر معنی کردند. بی‌تردید فداکاری ایشان تا همیشه در حافظه ملت ایران باقی خواهد ماند.

 

بار دیگر ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت شهادت آتش‌نشانان ایثارگر و تنی چند از شهروندان و کسبه پلاسکو، برای خانواده‌های داغدار ایشان آرزوی صبر جمیل و اجر جزیل می‌نماییم و بر این باوریم که نام و یاد پرآوازه این شهدای گرانقدر برای همیشه در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی خواهد درخشید.

 

اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران به صراحت تأکید می‌کند متأسفانه ساختمان‌های دیگری مشابه پلاسکو در شهر تهران قرار دارد که در هر یک از آنها تعدادی زیادی از فعالان صنوف مختلف مشغول به کار و تولید هستند و روزانه تعداد زیادی از شهروندان به آنجا رفت و آمد می‌کنند. بنا براین ضرورت دارد تا دستگاه‌های مسوول در این‌باره جدیت به خرج داده و با ایمن‌سازی محل کسب و پیشه مردم از بروز چنین فجایعی پیشگیری کرده و نگذارند تا خسارات مادی و معنوی جبران‌ناپذیری گریبانگیر مردم و کشور شود.

 

در این راستا اتحادیه صنف آسانسور آمادگی همه‌جانبه خود را برای بازدید و ارزیابی آسانسور‌های ساختمان‌ها و مراکز عمومی و دولتی از جمله مجتمع‌های تجاری، اداری، درمانی، دانشگاهی، مسکونی، ورزشی، تفریحی و خدماتی اعلام می‌دارد تا با استانداردسازی و رفع هرگونه عیب و ایراد این دستگاه‌ها، جلوی بروز حتی کمترین و کوچکترین اتفاقی گرفته شود.

 

من‌الله توفیق

رییس و هیأت رییسه اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016