با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 137

مراجعه ۱۰۹۰ کارگر پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری

تاریخ انتشار: 8 بهمن 1395 , بازدید: 1456
حدود ۱۰۹۰ نفر برای دریافت بیمه بیکاری به مراجعه کرده و از آنها ثبت‌نام به عمل آمده است.

حدود ۱۰۹۰ نفر برای دریافت بیمه بیکاری به مراجعه کرده و از آنها ثبت‌نام به عمل آمده است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران درباره آخرین وضعیت برقراری بیمه بیکاری کارگران بیکارشده ساختمان پلاسکو تهران به مهر گفت: در چند روز گذشته با هماهنگی شعبه ۲۶ تأمین اجتماعی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب تهران واقع در خیابان ۳۰ تیر تقاطع سرهنگ سخایی، از کارگران بیکار شده این ساختمان تجاری، ثبت‌نام به عمل آمده است.

 

حاتم شاکرمی با یادآوری اینکه ۷ ایستگاه تقاضای بیمه بیکاری در این محل تشکیل شده است، افزود: تاکنون حدود ۱۰۹۰ نفر برای دریافت بیمه بیکاری به این محل مراجعه کردند و از آنها ثبت‌نام به عمل آمده است.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه حدود ۷۰۰ نفر از این تعداد، دارای سابقه بیمه هستند و از نظر برقراری بیمه بیکاری مشکلی وجود ندارد. این افراد برای افتتاح حساب، به تأمین اجتماعی معرفی شده و تاکنون برای تعداد زیادی از این ۷۰۰ نفر حساب بانکی افتتاح شده است.

 

شاکرمی تصریح کرد: حدود ۲۵۲ نفر از مراجعه‌کنندگان فاقد بیمه و حدود ۱۴۰ نفر نیز دارای بیمه‌های اختیاری بوده‌اند که این افراد نیز، تحت پوشش بیمه بیکاری قرار خواهند گرفت، اما درباره مراجعانی که فاقد بیمه بیکاری هستند، باید بررسی‌های بیشتری صورت گیرد و با هماهنگی کارفرمایان این کارگران، درستی گفتار آنها نیز روشن شود.

وی درباره زمان مقرری بیمه بیکاری این افراد نیز گفت: طبق مصوبه هیأت دولت، کارگران ساختمان پلاسکو که فاقد بیمه بودند، 4 ماه بیمه بیکاری دریافت می‌کنند و دیگر مراجعه‌کنندگان نیز به تناسب میزان پرداختی و سابقه بیمه آنها، مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه ساختمان فروشگاه قدس در مولوی به عنوان محل جدید جایگزین ساختمان پلاسکو در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا 4 ماه آینده کارگران بیکار شده ساختمان پلاسکو در محل جدید مشغول فعالیت شوند.

 

شاکرمی تصریح کرد: شهرک پوشاک در قرچک نیز برای واحدهای تولیدی این ساختمان در نظر گرفته شده است؛ هر چند طبق گفته هیأت مدیره ساختمان پلاسکو، عمده فعالان این ساختمان، خرده‌فروش و بنکدار بودند و تعداد کمی از آنها تولیدی داشته‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه متقاضیان می‌توانند از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ به محل تعیین شده برای دریافت بیمه بیکاری ساختمان پلاسکو مراجعه کنند، گفت: شماره تلفن‌های (۶۶۷۴۹۷۵۸ و ۶۶۷۴۹۷۵۹) آماده پاسخگویی به سؤالات متقاضیان است.

 

همچنین ناهید حیدری، مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران در این‌باره گفت: در روز اول 65 پرونده تعیین تکلیف شد و تاکنون حکم 500 پرونده آماده شده و 400 پرونده دیگر در دست بررسی است.

 

حیدری اضافه کرد: بین مراجعان عده‌ای بیمه‌شده اختیاری بودند که بیمه بیکاری به آنها تعلق نمی‌گرفت اما براساس مصوبه دولت به‌مدت 4 ماه بیمه شدند و حقوق بیکاری آنها از زمان وقوع حادثه یعنی از 30 دی به‌مدت 4 ماه برقرار خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: در ساختمان پلاسکو 560 واحد تجاری وجود داشت که از این تعداد 288 واحد کد تجاری دارند و برای کارگران خود حق بیمه پرداخت می‌کردند. برخی از این واحدها بدهی داشتند که جرایم آنها بخشوده شده اما اصل مبلغ حق بیمه باید پرداخت شود.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016