با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 142

وظایف بیمه‌گران در برابر حادثه پلاسکو چیست؟

تاریخ انتشار: 9 بهمن 1395 , بازدید: 1385
اگر بیمه‌گران به استانداردهای فنی ساختمان و اموال تحت شمول بیمه توجه کرده و برای رفع آسیب‌پذیری در برابر آتش‌سوزی نقش فعال ایفا می‌کردند، از بروز حادثه(آتش‌سوزی پلاسکو) جلوگیری می‌شد.

اگر بیمه‌گران به استانداردهای فنی ساختمان و اموال تحت شمول بیمه توجه کرده و برای رفع آسیب‌پذیری در برابر آتش‌سوزی نقش فعال ایفا می‌کردند، از بروز حادثه(آتش‌سوزی پلاسکو) جلوگیری می‌شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، حسین قضاوی معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد با اشاره به حادثه تاسف‌بار ساختمان پلاسکو اظهار داشت: بیمه‌ها باید به مدیریت پیشگیرانه ریسک، توجه بیشتری کنند تا از دامنه خطرات کاسته شده و دیگر شاهد اینگونه حوادث دلخراش نباشیم.

 

قضاوی افزود: بنا به مسوولیتی که بیمه‌گران دارند، انسجام فکری همکاران بیمه‌ای لازم است و آنها همواره باید در پی راهکاری باشند تا نقش خود را برای توسعه بیمه و اقتصاد کشور بهتر ایفا کنند.

 

وی ادامه داد: شاخص توانگری مالی به صورت یکسان حساب می‌شود و چنانچه قرار باشد تغییری در روش محاسبه حاصل شود، هر چند سال یکبار این اتفاق برای همگان صورت می‌گیرد؛ این شاخص گویای آن است که یک شرکت بیمه برای ایفای تهداتش چقدر سرمایه لازم دارد و آیا سرمایه موجود که حاصل تفاضل دارایی‌ها از بدهی‌ها است، می‌تواند کافی باشد یا خیر؟

 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: حادثه پلاسکو نمونه بارزی است از اینکه اگر بیمه‌گران به نوبه خود به استانداردهای فنی ساختمان و اموال تحت شمول بیمه توجه می‌کردند و حتی به‌عنوان مشاور برای رفع آسیب‌پذیری‌های ساختمان در برابر حادثه آتش‌سوزی نقش فعال‌تری بازی می‌کردند، این امکان وجود داشت که از بروز این حادثه و تحمل خسارت بیمه‌گران جلوگیری شود.

 

قضاوی یادآور شد: البته جای تحسین دارد که شرکت سهامی بیمه ایران و دیگر شرکت‌های بیمه‌ای اعلام آمادگی و تلاش کردند هر چه سریعتر پاسخگوی تعهدات خود در برابر حادثه پلاسکو باشند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016