با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 148

سرنوشت وام‌های کسبه پلاسکو چه شد؟

تاریخ انتشار: 9 بهمن 1395 , بازدید: 1182
حادثه‌دیدگان پلاسکو برای دریافت وام‌ها به بانک‌های طرف قرارداد خود مراجعه کنند.

حادثه‌دیدگان پلاسکو برای دریافت وام‌ها به بانک‌های طرف قرارداد خود مراجعه کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، محمدرضا جمشیدی، دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری در گفت‌وگو با صداوسیما با درباره پرداخت وام به حادثه‌دیدگان پلاسکو افزود: پرداخت تسهیلات 300 میلیون تومانی مورد توافق همه بانک‌هاست. بنابراین برنامه‌ریزی شد واحدهایی که در گذشته از تسهیلات بانک‌ها استفاده کرده بودند و دارای سوابقی نزد بانک‌ها هستند به بانک‌های طرف قرارداد خود مراجعه کنند.

 

جمشیدی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد کسبه پلاسکو نزد 5 تا 6 بانک فعالیت داشتند و قرار شد کسبه و اصناف برای استفاده از تسهیلات تا 300 میلیون تومانی به بانک‌های قبلی خود مراجعه کنند.

 

وی افزود: به‌دلیل اینکه برخی در ساختمان پلاسکو به کار خرید و فروش، برخی در بخش خدمات و برخی نیز در بخش تولید فعال بودند از این‌رو تسهیلات به ارقام مختلف به متقاضیان پرداخت می‌شود که سقف آن 300 میلیون تومان با نظارت خواهد بود.

 

جمشیدی اظهار داشت: متقاضیان دریافت تسهیلات باید به مکان جدید فعالیت خود رفته و مستقر شوند و علاوه‌بر اینکه باید از طریق اتحادیه مربوطه یا اتاق اصناف ایران معرفی شوند مبنی بر اینکه در ساختمان پلاسکو اشتغال داشته‌اند.

 

به‌گفته وی از آنجا که ممکن است میزان مراجعه به برخی بانک‌ها بالا باشد، از این‌رو دیگر بانک‌ها نیز سهم تعیین شده خود را در اختیار آن بانک قرار خواهند داد.

 

وی درباره تصمیم‌هایی که به‌منظور استمهال بدهی معوق کسبه ساختمان پلاسکو گرفته شد، افزود: استمهال بدهی کسانی که نزد بانک‌ها معوقاتی را داشتند و سررسید آن پس از حادثه بوده نیز به گونه‌ای است که این افراد می‌توانند درخواست مهلت جدید داشته باشند و سود و جریمه آینده وام‌های آنها نیز به میزان 50 درصد از سوی دولت بخشیده می‌شود و بانک‌های دولتی نیز 50 درصد دیگر را خواهند بخشید.

 

دبیر کل کانون بانک ها و موسسات اعتباری خاطر نشان کرد: بخشش جریمه 60 درصدی سهم بانک‌های خصوصی نیز باید تعیین تکلیف و محل تامین آن مشخص شود زیرا این بانک‌ها شرعا و قانونا نمی‌توانند مانند بانک‌های دولتی بخشودگی اعمال کنند.

 

به‌گفته جمشیدی اگر محل تامین 50 درصد بخشودگی دوم سهم بانک‌های خصوصی روشن نشود، درباره این بانک‌ها تنها 50 درصد اول یعنی سهم دولت اعمال خواهد شد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016