با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 14

تأکید بر لزوم شناسنامه‌دار کردن آسانسور‌های کشور

تاریخ انتشار: 11 دی 1395 , بازدید: 2123
به‌دنبال بروز حادثه ناگوار در آسانسور غذاخوري مرکزي استادان دانشگاه شريف به علت نقص فني و سقوط 6 تن از اعضاي محترم هيأت علمي این دانشگاه به طبقه منفي 2، اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران بیانیه‌ای به شرح زیر منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، به‌دنبال بروز حادثه ناگوار در آسانسور غذاخوري مرکزي استادان دانشگاه شريف به علت نقص فني و سقوط 6 تن از اعضاي محترم هيأت علمي این دانشگاه به طبقه منفي 2، اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران بیانیه‌ای به شرح زیر منتشر کرد.

اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران تنها مرجع صنفی و رسمی صدور پروانه کسب برای متقاضیان و فعالان رسته فروش، تعمیر، نصب، نگهداری، خدمات فنی و تولید آسانسور، پله برقی و بالابر بوده و بر همه فعالیت‌های اعضای صنف خود نیز نظارت می‌کند. اعضای این صنف پس از گذراندن دوره‌های آموزشی تخصصی در خانه مهارت آسانسور و کسب تأییدیه‌های لازم، موفق به دریافت پروانه کسب شده و پس از آن نیز از سوی اتحادیه مورد حمایت و ارزیابی قرار می‌گیرند به‌طوری‌که شورای حل اختلاف اتحادیه در صورت لزوم به شکایات مصرف‌کنندگان و اعضای صنف رسیدگی کرده و در همه حال تلاش می‌کند تا اعضاء علاوه‌بر ارائه خدمات فنی مناسب و باکیفیت نسبت به رعایت استانداردها، ضوابط و قوانین فنی و ایمنی، بالاترین ضریب امنیت و سلامت را برای بهره‌گیران از آسانسور، پله برقی و بالابر تأمین کنند.

متأسفانه وقوع رویداد دلخراش سقوط آسانسور در دانشگاه شریف و مصدوم شدن 6 تن از فرهیختگان دانشگاهی که می‌توانست جامعه علمی کشور را با تألم دردناک‌تری روبه‌رو کند، این اتحادیه را نگران و گله‌مند کرد؛

نگران از این زاویه که چنین حوادثی در سال‌های گذشته نیز تکرار شده و در برخی از موارد سبب جان باختن تنی چند از هم‌میهنانمان شده است و از سوی دیگر بازهم باید منتظر بروز چنین وقایع تلخی بود. اما گله‌مند از این زوایه که اتحادیه صنف آسانسور تهران از سال‌های پیش نسبت به پیش‌آمد چنین حوادث تلخی هشدار داده و آمادگی خود را برای ساماندهی این بخش از خدمات فنی اعلام کرده بود ولی متأسفانه دستگاه‌های مسؤول در برابر این اعلام آمادگی، کم‌توجهی کرده و همکاری لازم را برای اجرای طرح‌های پیشنهادی اتحادیه صورت نداده‌اند.

اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران در این‌باره هشدارهای لازم را بارها به‌صورت کتبی و در قالب نامه به دست‌اندرکاران مسؤول و هم از طریق رسانه‌ها اعلام و اطلاع‌رسانی کرده بود و از دستگاه‌های تصمیم‌گیر در این زمینه خواسته بود تا فرصت مناسبی را برای رسیدگی به وضع آسانسور‌ها در همراهی با اتحادیه قرار دهند. همچنین این اتحادیه آمادگی خود را برای بازدید و عیب‌یابی آسانسور‌های شهر تهران که به‌ مانند بمب‌های ساعتی در حال بالا و پایین شدن هستند توسط اعضای دارای پروانه کسب خود اعلام کرده بود. چراکه به‌طور قطع نصابان و فنی‌کاران دارای مجوز از اتحادیه در همه حال به ضوابط فنی و آیین‌نامه آشنا و مسلط بوده و همیشه نسبت به عملکرد خود پاسخگو خواهند بود.

اکنون نیز اتحادیه آماده است تا تیم فنی خود را برای بررسی و بازرسی آسانسورهای دانشگاه شریف به آنجا اعزام کند و در همین‌جا اعلام می‌دارد که چنان‌چه صاحبان، مالکان و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور از اعضای دارای پروانه کسب این اتحادیه برای دریافت خدمات فنی بهره گیرند، دچار چنین حوادت مشابهی نخواهند شد.

در این راستا اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران با سرمایه‌گذاری مادی و معنوی خود، برنامه‌ریزی مناسبی را برای تهیه و صدور شناسنامه فنی آسانسور ممهور به هولوگرام مخصوص از خیلی قبل انجام داده و اکنون آماده است تا با شروع بازدید‌های دوره‌ای این مهم را اجرایی کند. پرواضح است اجرای چنین طرحی بزرگ نیازمند یاری و همراهی دستگاه‌های مسؤول چه در حوزه استاندارد و چه در بخش شهری و ایمنی است. در ادامه اجرای این طرح نیز دستگاه‌های خدمات‌رسان شهری می‌توانند به خوبی از اطلاعات حاصل از شناسنامه فنی هر آسانسور در زمان بروز حادثه استفاده کرده و علاوه‌بر بر کمک‌رسانی سریع و به‌ موقع، از تشدید دامنه آن و بروز خطرات و وقایع غیرقابل جبران جلوگیری کنند.

اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران بار دیگر دست همکاری خویش را به سوی همه مسؤولان مرتبط با صنف آسانسور دراز کرده و معتقد است با ارائه خدمات فنی سالم، درست و باکیفیت از سوی متخصصان و فنی‌کاران دارای مجوز از سوی اتحادیه و با نظارت کامل، به‌طور حتم دیگر شاهد وقوع چنین حوادث تلخ و ناگواری نخواهیم بود. 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016