با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 221

نخستین نشست هماهنگی اتحادیه‌های صنف آسانسور کشور برگزار شد

تاریخ انتشار: 29 بهمن 1395 , بازدید: 1167
تالار نرگس هتل اسپیناس روز پنچشنبه 28 بهمن 1395 میزبان برگزاری نشست روسا و اعضای اتحادیه‌های صنف آسانسور سراسر کشور بود.

تالار نرگس هتل اسپیناس روز پنچشنبه 28 بهمن 1395 میزبان برگزاری نشست روسا و اعضای اتحادیه‌های صنف آسانسور سراسر کشور بود.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، نخستین نشست هماهنگی اتحادیه‌های صنف آسانسور سراسر کشور به‌منظور هماهنگی فعالان صنف و صنعت آسانسور در تهران برگزار شد.

 

در این نشست که به پیشنهاد، میزبانی و مدیریت اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران برگزار شد، تعدادی از روسا، برخی از اعضای هیأت رییسه و اعضای اتحادیه‌های صنف آسانسور از 21 استان کشور و 3 شهرستان استان تهران حضور داشتند.

 

بر اساس این گزارش در این نشست علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران، علی‌اکبر ایلخانی رییس اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران، محمدباقر مجتبایی مشاور اقتصادی رییس اتاق اصناف ایران، مجید طهرانیان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران حضور پیدا کردند.

 

در ابتدا ایلخانی با بیانی کوتاه به خوشامدگویی از مهمانان پرداخت و ابراز امیدواری کرد که دستاورد این نشست برای صنف آسانسور و مردم منشاء خیر و خدمت باشد.

 

سپس فاضلی، رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار اصناف در اقتصاد و خدمات‌رسانی به مردم از واحدهای صنفی خواست تا بیش از پیش قدر و منزلت خود را بدانند و با افزایش توانمندی‌های خویش، زمینه‌ساز تحولات بزرگ و انجام طرح‌های کلان شوند.

 

وی بنگاه‌های کوچک و متوسط را موتور محرکه هر اقتصاد از جمله اقتصاد ایران برشمرد و خاطر نشان کرد: دولت بیش از گذشته به نقش و اهمیت اصناف در انجام کارها پی برده و در این میان اصناف نیز باید برای به عهده گرفتن مسوولیت‌های سنگین به دولتی‌ها نشان دهند که آمادگی و توانایی آن را دارند.

 

همچنین مجتبایی، مشاور اقتصادی رییس اتاق اصناف ایران در این نشست با اشاره به موضوع مسوولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی، آن را از اولویت‌های همه بنگاه‌ها و واحدهای صنفی پرداخت و گفت: همه فعالان بخش‌های تولیدی و خدماتی در کنار کار تولید و فروش و کسب درآمد، وظیفه مهم دیگری به نام «مسوولیت اجتماعی» دارند که باید با اجرایی کردن آن، نقش و کارکرد خویش را ماندگار کنند.

 

وی ارائه خدمات باکیفیت اصل مهم هر فعالیت اقتصادی برشمرد و از اصناف خواست تا کالا و خدمات باکیفیت به مشتریان خود عرضه کنند و این اصل را فراموش نکنند که مشتری با دریافت خدمات خوب، یک مشتری دائم خواهد شد.

 

مجتبایی سپس به تشکیل دبیرخانه دائمی اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور، پله برقی و بالابر اشاره کرده و تشکیل آن را ضرورتی اجتناب‌پذیر دانست.

 

وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران برای شناسنامه‌دار کردن آسانسورها، از اتحادیه‌های صنف آسانسور دیگر شهرهای نیز خواست تا در این‌باره از خدمات و دستاوردهای اتحادیه تهران استفاده کنند.

 

همچنین طهرانیان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران نیز در این جلسه بر اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به‌ویژه فعالان صنف و صنعت آسانسور تأکید کرد و از تکنسین‌های این بخش خواست تا در نخستین فرصت نسبت به دریافت آمورش‌های تخصصی از خانه مهارت آسانسور اقدام کنند.

 

در ادامه مازیار عصام، مدیر طرح شناسنامه آسانسور به شرح جزییات این طرح پرداخت و گفت: اجرای طرح شناسنامه آسانسور که از سوی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران تهیه شده است، از روز 12 بهمن امسال آغاز شد و واحدهای صنف نصب و نگهداری با دریافت شناسنامه‌ها اقدام به شناسنامه‌دار کردن آسانسورهای دراختیار خویش پرداختند.

 

امید هاشمی،‌ مولف و مدرس دوره‌های آموزشی خانه مهارت آسانسور نیز در این جلسه به معرفی خانه مهارت و آموزش‌های ارائه شده در آن پرداخت و گفت: خانه مهارت آسانسور در ارديبهشت 1395 با ابتکار و مدیریت اتحاديه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران و همكاري سازمان فني‌وحرفه‌اي و سازمان ملي استاندارد ايران راه‌اندازي شد تا فعالان اين صنف و صنعت با گذراندن دوره‌هاي فني مجاز اقدام به نصب آسانسور کنند.

 

به‌گفته وی در اين آموزشگاه، ١٨ مهارت در حوزه آسانسور و پله برقي از سوي سازمان فني‌وحرفه‌اي تعیین شده و داوطلبان می‌توانند پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و قبولی در آزمون، مدرک معتبر فنی‌و‌حرفه‌ای دریافت کنند.

 

در پایان این نشست، بیانیه دبیرخانه دائمی اتحادیه‌های صنف آسانسور ارائه شد و حاضران با تشکیل « دبیرخانه دائمی اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور‏، پله برقی و بالابر » موافقت خود را اعلام کردند و سپس برای تعیین 7 عضو اصلی دبیرخانه از میان کاندیداها رأی‌گیری شد.

 

به‌دنبال این رأی‌گیری از میان کاندیداها، 7 نفر شامل سیدمهدی طباطبایی، محمدرضا صادقی‌روشن، محسن کیهان، بهروز روستاآزاد، هادی محمدیانی صیاد، مجید فخری‌نیان و مرتضی یزدان‌شناس با کسب بالاترین رأی به‌عنوان اعضای اصلی دبیرخانه انتخاب شدند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016