با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 253

دارندگان سهام عدالت بخوانند

تاریخ انتشار: 18 اسفند 1395 , بازدید: 1640
سامانه سهام عدالت راه‌اندازی شد که بر اساس آن مشمولان به ترتیب رقم سمت راست شماره ملی خود می‌توانند صورتحساب سهام خود را دریافت کنند.

سامانه سهام عدالت راه‌اندازی شد که بر اساس آن مشمولان به ترتیب رقم سمت راست شماره ملی خود می‌توانند صورتحساب سهام خود را دریافت کنند.

 

به گزارش رابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir از 17 اسفندماه برای مشمولان و دریافت صورتحساب مربوطه راه‌اندازی شد.

مردم برای آگاهی از مشمول بودن یا نبودن خود در طرح سهام عدالت و دریافت صورت وضعیت سهام عدالت باید به سامانه اطلاع‌رسانی سهام عدالت به نشانی بالا مراجعه کنند. این سامانه فقط پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی سهام عدالت در کشور است و خدمات آن مانند ارایه صورت وضعیت و صدور قبض پرداخت برای مشمولان برقرار شده و تا پایان شهریور 1396 ادامه خواهد داشت. همچنین اطلاعیه‌ها، اخبار و پاسخ پرسش‌های متداول درباره سهام عدالت از طریق این نشانی قابل دریافت است.

 

سامانه سهام عدالت با بانک اسامی و اطلاعات مشمولان سهام عدالت مرتبط بوده و خدمات آن شامل « اعلام مشمول بودن یا نبودن هر فرد در طرح سهام عدالت، اعلام وضعیت متوفی بودن مشمول، صدور صورت وضعیت تسویه اقساط مشمول و صدور قبض پرداخت مانده ارزش تسویه نشده سهام عدالت» است.

استفاده از سامانه سهام عدالت مشروط به ورود شماره ملی(کدملی) و برخی مشخصات هویت شخصی در سامانه است و ضرورت دارد این اطلاعات توسط شخص مشمول یا ولی، قیم و یا وکیل قانونی وی با دقت وارد سامانه شود. همچنین، درج شماره تلفن همراه معتبر در سامانه برای برقراری تماس یا اطلاع‌رسانی احتمالی توسط سازمان خصوصی‌سازی الزامی است.

 

همه مشمولانی که در دوره 10 ساله اجرای طرح سهام عدالت از ابتدای 1385 تا پایان 1394 ثبت‌نام شده قطعی در تعاونی‌های سهام عدالت شهرستان‌ها بوده‌اند، می‌توانند با مراجعه به این سامانه، ضمن کسب اطلاع از مشمول بودن، صورت وضعیت تسویه اقساط خود را مشاهده یا از آن نسخه چاپی تهیه کنند.

 

افرادی که در سال‌های 1385 تا 1394 در طرح سهام عدالت ثبت‌نام اولیه کرده‌اند، ولی فرآیند ثبت‌نام خود را پس از دریافت دعوتنامه، تکمیل فرم اطلاعات و مراجعه به شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستان‌ها در سال‌های مزبور، تکمیل نکرده و ثبت‌نام نهایی نشده‌اند، مشمول سهام عدالت نیستند.

 

مشخصات هویتی همه مشمولان سهام عدالت تا دی 1395 از طریق پایگاه سازمان ثبت احوال کشور دریافت و به‌روزرسانی شده است و آخرین مشخصات هویتی مزبور ملاک عمل در اعلام وضعیت مشمولان و ارایه صورت وضعیت تسویه اقساط است.

 

درباره مشمولان سهام عدالت که طبق اطلاعات دریافتی تا دی 1395 از سازمان ثبت احوال کشور، جزو فوت‌شدگان تعیین شده‌اند، متعاقبا از طریق سامانه سهام عدالت به همین نشانی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

مشمولان سهام عدالت می‌توانند تا پایان شهریور 1396، پس از مشاهده صورت وضعیت تسویه اقساط خود در خصوص باقیمانده ارزش سهام تخصیصی که به‌طور کامل از طریق سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر تسویه نشده است، به مبلغی دلخواه که بابت آن تمایل به پرداخت داشته و این مبلغ را در سامانه تعیین می‌کنند (حداقل مبلغ انتخابی 000ر100 ریال و حداکثر معادل مبلغی که در ردیف 6 صورتحساب مشمول تحت عنوان باقیمانده ارزش اولیه سهام تخصیصی درج شده است)، یک قبض پرداخت دارای شناسه واریز و معادل مبلغ انتخاب شده خود از سامانه دریافت کنند. لازم به ذکر است مشمولانی که در صورت حساب خود از تخفیف برخوردارند، فاقد قبض پرداخت هستند و نباید هیچ پولی به هر حساب دیگری واریز کنند.

 

با توجه به شروع ارایه خدمات سامانه سهام عدالت از 17 اسفند و به‌منظور ایجاد شرایط مطلوب برای استفاده از سامانه در روزهای ابتدایی فعالیت آن، رقم سمت راست شماره ملی(کد ملی) به عنوان عدد مجاز برای مراجعه به سامانه در دوره 10روزه اول فعالیت آن تعیین شده است. بر این اساس، جدول زمان‌بندی مراجعه به سامانه سهام عدالت طی 10 روز اول فعالیت آن مطابق زیر است:

رقم سمت راست کد ملی مشمول

تاریخ مراجعه به سامانه سهام عدالت

7

12/17/ 1395

8

12/18/ 1395

9

12/19/ 1395

0

12/20/ 1395

1

12/21/ 1395

2

12/22/ 1395

3

12/23/ 1395

4

12/24/ 1395

5

12/25/ 1395

6

12/26/ 1395

 

پس از برنامه 10 روزه اول فعالیت سامانه،تا پایان شهریورماه 1396 همه مراجعه‌کنندگان بدون محدودیت در عدد سمت راست کد ملی خود اجازه ورود به سامانه را دارند.

 

پرداخت‌های مشمولان سهام عدالت در این مرحله فقط از طریق شعب بانک ملی ایران و یا از منوی پرداخت قبوض دستگاه‌های خودپرداز این بانک صورت می‌گیرد و مشمولان می‌توانند مبلغ مورد نظر خود را با استفاده از شناسه پرداخت و معادل مبلغ درج شده در قبض پرداخت که از سامانه سهام عدالت دریافت می‌کنند و با در اختیار داشتن این مبلغ، پرداخت کنند. پرداخت هرگونه پولی درباره سهام عدالت به جز از طریق بانک ملی ایران و خارج از 2 حالت گفته شده بالا غیرقانونی است.

 

به مشمولان سهام عدالت و دیگر مردم سفارش می‌شود در فرآیند اجرای طرح ساماندهی سهام عدالت از پرداخت هرگونه پول به افراد ناشناس اعم از مراجعان حضوری به در منازل یا از طریق واریز پول به حساب سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی و مانند آن به طور جدی خودداری کنند. همچنین اعلام می‌شود هرگونه معامله و خرید و فروش سهام عدالت و یا اقدامات مشابه کاملا غیرقانونی است.

 

ورود به سامانه سهام عدالت و کار با سامانه توسط مشمولان مستلزم کسب راهنمایی اولیه است. به همین منظور و برای تسهیل موضوع و راهنمایی مشمولان، راهنمای سامانه سهام عدالت شامل توصیه‌های کلی و گام‌های ده‌گانه نحوه کار با سامانه در صفحه اول سامانه قرار داده شده است. از مشمولان سهام عدالت درخواست می‌شود قبل از شروع کار، راهنمای آن را با دقت مطالعه و طبق مفاد آن اقدام کنند تا استفاده از خدمات سامانه برای آنان سریع و نتیجه‌بخش شود.

 

مشمولان سهام عدالت می‌توانند برای اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ پرسش‌های خود درباره طرح ساماندهی سهام عدالت، با سامانه تلفن گویای سهام عدالت به شماره 83338 که در سازمان خصوصی‌سازی مستقر است، تماس برقرار کنند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016