با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 326

الزامی شدن نصب کد رهگیری برای تولید و واردات پوشاک

تاریخ انتشار: 29 فروردین 1396 , بازدید: 1239
واردکنندگان می‌توانند از این پس از طریق ثبت نشان تجاری (برند)، نسبت به واردات پوشاک اقدام کنند و اشخاص حقیقی دیگر، نمی‌توانند اقدام به واردات کنند.

واردکنندگان می‌توانند از این پس از طریق ثبت نشان تجاری (برند)، نسبت به واردات پوشاک اقدام کنند و اشخاص حقیقی دیگر، نمی‌توانند اقدام به واردات کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، محمدمهدی رئیس‌زاده، دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران در این‌باره گفت: واردکنندگان از 31 اردیبهشت تا 31 تیر مهلت دارند تا کد رهگیری دریافت کنند و از 2 ماه بعد ثبت سفارش از طریق کد مربوطه (جی تی آی ان) انجام می شود.

 

دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران تصریح کرد: تولیدکنندگان نیز باید شناسه داخلی بگیرند و آن را روی کالاهای تولیدی خود نصب نمایند تا کالای وارداتی از کالای تولیدی مشخص شود؛ به این ترتیب، کالایی که از مبادی رسمی و قانونی وارد و کالای تولیدی مشخص خواهد شد.

 

رئیس زاده افزود: قاچاق کوله بری، ته لنجی و کالای همراه مسافر به عنوان یکی از مشکلات مبتلابه صنعت پوشاک به حساب می‌آید و این موضوع باید بتدریج برطرف شود، اما اختیار آن با گمرک نیست.

 

صنعت پوشاک ایران در سال‌های گذشته به دلیل واردات بی‌رویه فرصت خودنمایی پیدا نکرده و واردات غیررسمی پارچه و انواع پوشاک بدون پرداخت تعرفه گمرکی به اقتصاد کشور ضربه زده و پوشاک تولید داخل به دلیل توان اندک رقابتی از نظر کیفیت و قیمت روزبه‌روز ضعیف‌تر شده است.

 

رییس مرکز پژوهش های صنف اتحادیه پوشاک چندی پیش اعلام کرد: هر ساعت 6 کانتیر و هر روز 137 کانتینر پوشاک از ترکیه وارد کشور می‌شود.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016