با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 346

واحدهای طراحی مونتاژ آسانسور ملزم به دریافت پروانه کسب هستند

تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1396 , بازدید: 1303
واحدهای دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور ملزم به دریافت پروانه کسب از اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران هستند.

واحدهای دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور ملزم به دریافت پروانه کسب از اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران هستند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، رییس اتاق اصناف ایران در نامه‌ای به روسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌های کشور نوشت:« همه واحدهای دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور در سراسر کشور ملزم به دریافت پروانه کسب از اتحادیه‌های ذی‌ربط آن اتاق در رسته تعمیر، نگهداری و نصب آسانسور و یا دیگر رسته‌های با ماهیت مشابه فعالیت صنف آسانسور آن شهر و استان هستند.»

 

متن نامه علی فاضلی به شرح زیر است:

 

روسای محترم اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها

سلام علیکم

 

احتراماً به پیوست تصویر نامه شماره ی 13592/52/7 مورخ 28/12/1395 اتاق اصناف ایران درخصوص اشتباه صورت گرفته توسط برخی از سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها درباره واحدهای طراحی و مونتاژ آسانسور و عدم اجباری دانستن اخذ پروانه کسب برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور توسط آنها، به انضمام پاسخ مرکز امور اصناف و بازرگانان و دبیرخانه هیأت عالی نظارت به شماره 23949/60 مورخ 16/1/1396 به پیوست ایفاد می‌گردد.

 

مطابق با پاسخ ارائه شده توسط دبیرخانه هیأت عالی نظارت در نامه فوق‌الذکر، تمامی دفاتر و واحدهایی که اقدام به تعمیر و نصب آسانسور می‌نمایند، مشمول قانون نظام صنفی بوده و می‌بایست نسبت به دریافت پروانه کسب اقدام کنند.

 

بنابراین مقتضی است به‌دلیل اهمیت موضوع و مخاطراتی که می‌تواند برای شهروندان ایجاد شود، اتحادیه‌های ذی‌ربط آن اتاق که در رسته تعمیر، نگهداری و نصب آسانسور و یا سایر رسته‌های با ماهیت مشابه فعالیت می‌نمایند، ضمن ابلاغ موضوع به اعضاء، سریعاً نسبت به تعیین تکلیف تمامی واحدهای فاقد پروانه کسب که اقدام به تعمیر، نگهداری و نصب آسانسور می‌نمایند برابر قانون نظام صنفی اقدام نمایند.

 

مورد انتظار است مراتب را به اتاق های اصناف شهرستان‌های آن استان نیز منعکس فرمایند.

 

گفتنی است رونوشت این نامه به یدالله صادقی، سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سیدعلی امانت رییس مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران و دبیر هیأت عالی نظارت و همه روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و کمیسیون‌های نظارت سراسر کشور ارسال شده است.

 

فاضلی در رونوشت این نامه به محمدرضا زهره‌وندی، رییس هیأت مدیره سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی نیز آورده است که نامه فوق برای آگاهی‌رسانی به واحدهای تحت پوشش جهت رعایت قانون به‌طور موثر اطلاع‌رسانی شود. 

 

 

 


name

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016