با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 364

ضرورت تطبیق کسب‌وکارهای سنتی با بازارهای مجازی

تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1396 , بازدید: 1160
دبیر انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی تطبیق کسب وکارهای سنتی به سمت مجازی را اجتناب‌ناپذیر دانست.

دبیر انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی تطبیق کسب وکارهای سنتی به سمت مجازی را اجتناب‌ناپذیر دانست.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از صدا و سیما، رضا الفت‌نسب در این‌باره گفت: کسب وکار سنتی و مجازی می‌توانند در کنار هم باشند و این مهم نیاز به فرهنگ سازی دارد.

 

الفت‌نسب درباره وضعیت بازار مجازی اظهار داشت: حدود یک درصد از حجم کل خرید و فروش در کشور مربوط به فضای مجازی است و به همین دلیل بازار خیلی بزرگی را در این حوزه شاهد نیستیم در صورتی که جو زیادی در این باره ایجاد شده و هر روز درباره کسب و کارهای مجازی و سنتی بحث می‌شود.

 

وی سوق پیدا کردن و تطبیق کسب و کارهای سنتی به سمت مجازی را اجتناب ناپذیر دانست.

 

دبیر انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی تاکید کرد: باید به این سمت برویم که کسب و کارهای سنتی هم حداقل یک تامین کننده خوب برای یک کسب و کار مجازی باشند، البته بر اساس ماده ۸۷ قانون نظام صنفی، جواز کسب بازارهای مجازی از اصناف گرفته می‌شود که به زودی اتحادیه این صنف نیز تشکیل می‌شود.

 

رضا آهنی‌ها، عضو شورای عالی کار هم با بیان اینکه با پیشرفت علم و فناوری، شکل فروش و بازار‌ها نیز تغییر کرده است، گفت: فناوری باعث ایجاد بازارهای مجازی که به نوعی بازارهای واقعی هستند، شد و هر روز تعدادشان در کشور رو به فزونی دارد.

 

وی درباره مزیت‌های استفاده از بازار‌های مجازی اظهار داشت: از مزیت‌های استفاده از بازارهای مجازی صرفه جوی در زمان، هزینه و قیمت تمام شده است و به همین دلیل بازارهای مجازی با استقبال روبرو شده اند. این روند همچنان با سرعت چشم گیری در حال افزایش است یعنی مشاغل از شکلی به شکل دیگر تغییر پیدا می‌کنند و آنهایی که بتوانند خودشان را در این بازار تطبیق دهند، رشد زیادی خواهند داشت.

عضو شورای عالی کار اشاره کرد: البته بعضی از بازار‌ها ممکن است دچار دستخوش تغییر نشوند، اما حقیقت این است که این بازارها، بازار بزرگی نیستند. بازار بزرگ فضای مجازی شاهد تغییر هر روزه و ارتقاء خدمات است که باعث ایجاد اشتغال زیاد نیز خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه سرعت تغییر بازار‌ها به سمت الکترونیکی شدن زیاد است، اظهار داشت: تغییرات فناوری در بازارهای مجازی بسیار تاثیر گذار است و با توجه به نسل جوان و قدرت بسیار خوب در بخش IT کشور، سرعت تغییر بازار‌ها بسیار زیاد است و در ده سال آینده شاهد گستردگی زیاد این نوع بازار‌ها خواهیم بود.

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016