با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 472

وزارت صنعت: شرکت‌های طراحی مونتاژ آسانسور باید پروانه کسب بگیرند

تاریخ انتشار: 14 تیر 1396 , بازدید: 915
رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران و دبیر دبیرخانه هیأت عالی نظارت در نامه‌ای نوشت که همه واحدهای صنفی و شرکت‌هایی که خدمات نصب، سرویس و نگهداری را انجام می‌دهند باید دارای پروانه کسب باشند.

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران و دبیر دبیرخانه هیأت عالی نظارت در نامه‌ای نوشت که همه واحدهای صنفی و شرکت‌هایی که خدمات نصب، سرویس و نگهداری را انجام می‌دهند باید دارای پروانه کسب باشند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، این نامه پس از آن نوشته شد که علی فاضلی، رییس اتاق اصناف ایران خطاب به اتاق‌های اصناف ایران نوشته و به‌ آنها ابلاغ کرده بود که همه دفاتر، واحدهای صنفی و شرکت‌هایی که در سراسر ایران به ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی می‌پردارند باید از اتحادیه مربوطه پروانه کسب بگیرند در غیر این صورت فعالیت آنها غیرقانونی است.

 

به‌دنبال این ابلاغیه، سیدعلی دیانت، رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران خطاب به اتاق اصناف ایران، معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاون تشکل‌ها و تنظیم مقررات صنفی مرکز اصناف و بازرگانان ایران درباره پروانه کسب شرکت‌های طراحی و مونتاژ آسانسور نوشت:

« شرکت‌ها و واحدهای صنعتی تولید، طراحی و مونتاژ آسانسور که دارای پروانه از وزارت صنعت، معدن وتجارت هستند، ملزم به دریافت پروانه کسب نیستند اما دفاتر نمایندگی آنها و همچنین واحدهای صنفی که به‌طور مستقل در سطح شهر در رسته تعمیر و نصب آسانسو رفعالیت می‌کنند، مشمول قانون نظام صنفی بوده و با ارایه پروانه تخصصی وفنی از مراجع ذی‌ربط موضوع ردیف (11) از گروه ( 1) ماده (5) آیین‌نامه اجرایی مشاغل فنی و تخصصی موضوع ماده 13 قانون نظام صنفی باید نسبت به دریافت پروانه کسب از اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی اقدام کنند».

diyanat

پیش از این هم علی فاصلی، رییس اتاق اصناف ایران اعلام کرده بود: شرکت‌ها و واحدهای صنفی ارائه‌کننده خدمات سرویس و نگهداری و شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ ملزم به دریافت پروانه کسب از اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران هستند.

 

فاضلی در نامه‌ای و ارسال آن به روسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها، نوشت:« شرکت‌ها و واحدهای صنفی ارائه‌کننده خدمات سرویس و نگهداری و شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ ملزم به دریافت پروانه کسب از اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران هستند».

 

متن کامل نامه فاضلی به شماره 3080/09/7 به تاریخ 8/3/1396 به شرح زیر است:

 

روسای محترم اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها

سلام علیکم؛

 

« احتراما پیرو نامه شماره 2069/52/7 مورخ 9/2/1396 این اتاق و برداشت ناصحیح برخی از اتاق‌های اصناف استانی از مضمون نامه‌ی فوق، به استحضار می‌رساند که مطابق مفاد این نامه و نامه 23949/60 رئیس محترم مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران و به استناد مواد 2 و 91 قانون نظام صنفی، تمامی واحدهایی که اقدام به ارائه خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور می‌نمایند، ملزم به دریافت پروانه کسب می‌باشند و حتی واحدهای صنعتی طراحی و مونتاژ آسانسور که دارای پروانه بهره‌برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند نیز، اگر اقدام به انجام هرگونه خدمات تعمیر و نگهداری می‌کنند، ملزم به دریافت پروانه کسب صنفی از اتحادیه مربوطه هستند.

لذا اتحادیه‌های صنفی مربوط در سراسر کشور موظفند ضمن اطلاع‌رسانی به اعضا و دیگر فعالان خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور، نسبت به رسیدگی و تعیین تکلیف وضعیت واحدهای بدون پروانه کسب که حائز شرایط فوق هستند، مطابق با مفاد قانون نظام صنفی اقدام کنند».

علی فاضلی

رئیس اتاق اصناف ایران

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016