با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 62

وضعیت آب تهران بحرانی است/ انتقال آب از غرب مازندران

تاریخ انتشار: 26 دی 1395 , بازدید: 1547
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به کاهش منابع آبی پایتخت هشدار داد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به کاهش منابع آبی پایتخت هشدار داد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، محمدرضا بختیاری با بیان این هشدار در دیدار مدیران و کارشناسان حوزه دفتر مطالعات پایه شرکت آب منطقه ای تهران گفت: امروزه تهران با فقر جدی منابع آبی و بیلان منفی ۱۵۰ میلیون مترمکعبی سفره‌های زیرزمینی روبه‌رو است.

 

بختیاری اظهار داشت: با کاهش منابع آبهای سطحی و زیرزمینی پایتخت و وضع بحرانی منابع آبی تهران پرداخت هرچه بیشتر به امر کشاورزی در این استان امری غیرقابل توجیه است. وی افزود: در کشوری که متوسط بارندگی آن 250 میلیمتر است، صادرات هندوانه‌ای که هر کیلوی آن هزینهای برابر یکهزار و 300 تومانی برای آب مصرفی دارد اشتباه بزرگی است.

 

بختیاری با تاکید بر اینکه در جلسات مختلف استانی به‌صراحت وضعیت بحرانی آب تهران را به اطلاع دستگاه‌های مربوطه رسانده‌ایم، خاطرنشان کرد: در سالیان متمادی و به‌دلایل زیاد از جمله بیکاری، جمعیت زیادی به پایتخت و استان‌های همجوار آن سرازیر شده‌اند که نیاز به آب آشامیدنی با کیفیت دارند و نمی‌توان چشم روی مشکلات آبی میلیون‌ها هموطن خود ببندیم.

 

وی ادامه داد: مطالعات امکان‌سنجی انتقال آب رودخانه‌های دو هزار و سه هزار غرب مازندران در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته که با به سرانجام رسیدن چنین طرحی نه تنها شرق مازندران بلکه ده‌ها میلیون نفر از مردم استان‌های تهران، البرز، قزوین و حتی سمنان نیز از منابع حیاتی این نعمت الهی بیش از گذشته بهره‌مند خواهند شد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016