با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 65

اطلاعات حساب‌های بانکی محرمانه است

تاریخ انتشار: 26 دی 1395 , بازدید: 1501
دستورالعمل بررسی و رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک، فقط ناظر بر راستی‌آزمایی اظهارنامه‌های مالیاتی بوده و اطلاعات حساب سپرده‌ای اشخاص، محرمانه است.

دستورالعمل بررسی و رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک، فقط ناظر بر راستی‌آزمایی اظهارنامه‌های مالیاتی بوده و اطلاعات حساب سپرده‌ای اشخاص، محرمانه است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، بانک مرکزی با ارایه توضیحاتی نسبت به اطلاعات حساب‌های سپرده‌ای اشخاص، اعلام کرد: همان‌گونه که بارها از سوی مقامات ارشد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام شده است، اصل محرمانه بودن اطلاعات حساب‌های سپرده‌ای اشخاص نزد بانک‌ها، یکی از اصول اساسی و خدشه‌ناپذیر نظام بانکی کشور است و افشای اطلاعات مالی و بانکی اشخاص، جز به موجب قانون یا دستور مراجع قضایی، ممنوع است.

 

بر همین اساس، بانکها نیز مکلفند اطلاعات حساب‌های بانکی اشخاص را محرمانه تلقی کرده و جز به مواردی که به صراحت قانون، مکلف به ارایه اطلاعات هستند، از ارایه اطلاعات حساب‌های بانکی اشخاص خودداری کنند.

 

خاطرنشان می‌سازد آنچه به‌عنوان هدف «دستورالعمل بررسی و رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک» مورد نظر است، همان‌گونه که از عنوان آن نیز برمی‌آید، فقط ناظر بر راستی‌آزمایی اظهارنامه‌های مالیاتی آن هم به صورت موردی و فقط درباره تراکنش‌های مشکوک است تا از رهگذر آن، پرداخت مالیاتی بر مبنای عدالت و میزان درآمدها صورت پذیرد.

 

بنابراین این مهم نباید به هیچ رویه مصداق سرک کشیدن به حساب‌های بانکی اشخاص تلقی شود. همانگونه که اشاره شد، بانک مرکزی همواره بر محرمانه بودن اطلاعات حساب‌های سپرده‌ای اشخاص تاکید داشته و بنابراین هموطنان عزیز نباید از این حیث نگرانی و دغدغه‌ای داشته باشند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016