با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 672

افزایش 500 میلیون تومانی قیمت برخی خودروهای وارداتی

تاریخ انتشار: 25 دی 1396 , بازدید: 869
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو از ایجاد بازار سیاه خودروهایی که به تازگی وارد شده‌اند و افزایش 300 تا700 میلیون تومانی قیمت آنها خبر داد.

 

 

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو از ایجاد بازار سیاه خودروهایی که به تازگی وارد شده‌اند و افزایش 300 تا700 میلیون تومانی قیمت آنها خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران فرهاد احتشام‌زاده در گفت‌وگو با «وطن امروز» در این‌باره اعلام کرد: قیمت خودروهای وارداتی بنزینی 5/38 درصد و قیمت خودروهای هیبریدی ۴۲ درصد افزایش یافته است، در حالی که سهم بخش خصوصی از بازار واردات خودرو فقط 5 درصد است.

 

وی ادامه داد: ثبت سفارش خودرو برای نمایندگی‌ها در تیرماه امسال ممنوع شد و ۱۳ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در انبارها ماند و مشکلات بسیاری را برای واردکنندگان ایجاد کرد.

 

احتشام‌زاده تصریح کرد: در 8 ماه ۵۵ هزار دستگاه خودرو در این مدت به کشور وارد شد که بیش از ۶۰۰۰ دستگاه مربوط به خودروسازان و مجوزهای خاص بوده است. 

 

به گفته وی، به طور متوسط ۵۰۰ میلیون تومان قیمت برخی خودروهای وارداتی افزایش پیدا کرده است. احتشام‌زاده این افزایش قیمت را برای خودروهای لکسوس NX200، BMW سری 5 و 7 و X4 و پورشه ماکان اعلام کرد.

 

وی با اشاره به رانت ایجاد شده به دلیل بسته شدن سایت ثبت‌سفارش گفت: در این مدت ۴۷۰۰ دستگاه خودرو بدون رعایت ضوابط از گمرک ترخیص شد.

 

از سوی دیگر سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، اسامی ۱۳ بنگاه مجاز واردات و پیش‌فروش خودرو را اعلام کرد. بر این اساس ایران‌خودرو، سایپا (پارس‌خودرو)، جهان نوین آریا، ایرتویا، آرین موتور پویا، کرمان موتور، آسان موتور، رامک خودرو، آرین موتور تابان، نگین خودرو، خودروسازان راین، مدیران خودرو و صنعت خودروی آذربایجان شرکت‌های مجاز اعلام شده از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هستند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016