با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 85

جزئیات ابلاغی دولت برای تشویق سرمایه‌گذاری خارجی

تاریخ انتشار: 29 دی 1395 , بازدید: 1831
بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای ضوابط تشویق سرمایه گذاران خارجی اعلام کرد. بر این اساس، شرکتهایی که با مشارکت ایرانی- خارجی در کشور ایجاد می شوند، برای۳سال به عنوان ذینفع واحد قلمداد خواهندشد.

بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای ضوابط تشویق سرمایه گذاران خارجی اعلام کرد. بر این اساس، شرکتهایی که با مشارکت ایرانی- خارجی در کشور ایجاد می شوند، برای۳سال به عنوان ذینفع واحد قلمداد خواهندشد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران در بخشنامه بانک مرکزی آمده است:

 

مدیران عامل محترم بانکها و موسسات اعتباری

 

با سلام؛

 

احتراماً، به استحضار می‌رساند شورای محترم پول و اعتبار در یک هزار و دویست و بیست و هفتمین جلسه مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر تشویق سرمایهگذاری خارجی با رویکرد صادرات محور و با هدف حمایت از سرمایهگذاری‌های مشترک با سرمایه‌گذاران خارجی در داخل کشور به‌عنوان یکی از موثرترین راهکارهای خروجی از تنگنای اعتباری و رکود در شرایط کنونی کشور، مقرر نمود:

 

«کلیه شرکت‌هایی که با مشارکت ایرانی- خارجی و با حداقل ۵۰ درصد سرمایهگذاری طرف خارجی در کشور ایجاد می‌گردد، برای حداکثر 3 سال به‌عنوان یک ذی‌نفع واحد مستقل قلمداد شوند، مشروط بر اینکه نسبت سرمایه‌گذاری طرف خارجی ظرف مدت مذکور از ۵۰ درصد کمتر نشود.

 

بدیهی است شرکت تاسیس شده ایرانی- خارجی به‌عنوان یک ذی‌نفع واحد مستقل، مشمول مفاد مقررات و آییننامه تسهیلات و تعهدات کلان می‌گردد».

 

با عنایت به مراتب فوق، خواهشمند است دستور فرمایند مراتب به قید تسریع به تمامی واحدهای آن بانک/ موسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت دقیق به عمل آید. همچنین مقتضی است ترتیبی اتخاذ شود تا نسخه از بخشنامه ابلاغی به واحدهای ذی‌ربط، به مدیریت کل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی ارسال گردد.

 

مدیریت کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی

 

اداره مطالعات و مقررات بانکی

 

عبدالمهدی ارجمندنژاد، حمیدرضا غنی‌آبادی

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016