با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 97

بازسازی پلاسکو با بنیاد مستضعفان است

تاریخ انتشار: 1 بهمن 1395 , بازدید: 1538
رئیس اتاق اصناف ایران بازسازی و احیای پلاسکو را وابسته به تصمیم بیناد مستضعفان یعنی مالک ساختمان دانست.

رئیس اتاق اصناف ایران بازسازی و احیای پلاسکو را وابسته به تصمیم بیناد مستضعفان یعنی مالک ساختمان دانست.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران علی فاضلی با بیان اینکه خطر مشابه ساختمان پلاسکو در کمین بازار بزرگ تهران است درباره آینده ساختمان پلاسکوی تهران اظهار داشت: در این‌باره هنوز نمی‌شود اظهارنظر کرد زیرا این ساختمان در اختیار بنیاد مستضعفان بوده اما وضعیت مالکیت کسبه این ساختمان هنوز احصاء نشده است.

 

فاضلی در پاسخ به این پرسش که آینده شغلی 605 واحد فعال در این ساختمان چه می‌شود، آیا فعالیت آنها برپا می‌شود افزود: فعالیت این واحدها دوباره شروع خواهد شد اما باید در نظر داشت که غالب این واحدها بیمه نبودند و اینکه به آنها خسارتی تعلق می‌گیرد یا خیر، هنوز مشخص نیست.

 

وی با بیان اینکه این واحدها شرایط بیمه شدن را نداشته‌اند، ادامه داد: بنگاه‌ها، واحد‌های صنفی و تجاری زیادی مانند فعالان ساختمان پلاسکو در کشور وجود دارند که شرایط بیمه شدن را ندارند.

 

وی تصریح کرد: فعالان بنگاه‌ها و واحد‌های تولیدی ساختمان پلاسکو از مواد اشتعال‌زا و پلیمری، در مرکز شهر و آن‌هم در برجی که کمترین امکانات را دارد، استفاده می‌کردند که شرایط مشابه آنها در دیگر نقاط هم وجود دارد.

 

وی در پاسخ به این پرسش که چرا بنگاه‌های ساختمان پلاسکو تا به امروز ساماندهی نشده‌اند؟ گفت: مسوولیت ساماندهی این بنگاه‌ها با شهرداری تهران است و ما هم در کنار آنها هستیم. اکنون در بازار تهران نیز وضع نامناسبی دارد و در کوچه‌های تنگ و باریک صنوف تولید ما مشغول به فعالیت هستند.

 

وی افزود: غالب ساختمان‌های قدیمی و بدون استاندارد خیابان جمهوری که واحدهای تولیدی در آن قرار دارند در معرض خطر هستند و باید از حادثه اخیر برای ساماندهی آنها درس بگیریم.

 

فاضلی تأکید کرد: واحدهای صنفی در پلاسکو از گذشته پروانه کسب داشته‌اند و از این بابت مشکلی نداشتند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016